Nejen o sevřených otvorech

„Tak si představ, čuminko, že i druhý den byla Širinka na výstavě ohodnocená VN1. Říkala její panička, že pan rozhodčí ze Srbska si ji důkladně prohlížel a moc se mu líbila.“
„Bodejť by se mu nelíbila, když je to moje dcerunka.  Ale je to chudák holka – takhle ji nervovat! Kdyby jí raději dali kus krávy a nechali doma odpočívat…“
„Nemudruj a koukej se oblíkat, Samíci čekat nebudou,“ říká páník, strojí uremcanou pejsku a oba vyráží na ranní procházku.

Na louce je vše jako vždy: Gizem se Samíkem občas skotačí, občas jenom očichávají zajímavé produkty, zatímco jejich páníčci jdou pěšinkou a plkají o všem možném i nemožném. V jednu chvíli se, zabráni do rozhovoru, zastaví a vůbec netuší, že je kdosi, ukryt dva metry od nich v křoví, odposlouchává. Dvounožci to zjistí až tehdy, když se dotyčný zcela nevychovaně vmísí do jejich hovoru: „Chrocht, chrocht, chrocht,“ ozve se hlasíté kančí chrochtání. Oba pánové leknutím nadskočí a raději spěšně pokračují v chůzi.

Kus dál, kousek před Růžovým paloučkem, tedy místem jejich každodenního loučení, pak čeká páníčky další překvapení:  Gizem  se z ničeho nic rozeběhne a jen tak, jako by to dělala dnes a denně, s neskutečnou lehkostí a elegancí překoná třímetrovým skokem strouhu, které si dosud všímala jen tehdy, dostala-li žízeň…

Po návratu domů samozřejmě musí čumina nabrat sil, ale po snídani se nesvalí, aby si odpočinula, nýbrž si od páníčka vyžádá papíry, kopírák a psadlo a dává se do psaní:

Moje mylí holčyčki. Páňýček my ukazoval vaše fotki a sem z ňych natšená. Ste krásní a mám z vás radost. Jen Šyrynki je my lýto. Asy se stala objeťý podvodu. Já sem sy taki mislela že budu modelkou kdiš mně vistavovaly a kdiš mně mněřyly taxem si mislela že my berou mýru na šati. A prt! Najednou fšecko skončylo a uš se ňygde  nepředváďým. Asy jym vaďý že sem už dospělá psý ženská s postavou po dětech.
Dneska sme šly zase na prochásce a kdiš sme stály u jednoho křový tak za ňým bil podle hlasu a vúně takovej velkej černej tlustej pes s kopítkama. Nevým proč ale váš děda se strejdou velkím samem se ho strašně lekly. Ale přytom kdiš mu chcy kolykrát vičyňyt abi ňykoho nelekal a uš uš se na něj vrhám tak mně páňýček zastavuje a nenechá mně abich tomu tlustokoščímu psovy domluvyla. Řeknu vám že oba dvounošcy měly pjekně sevření zadňý otvory. Tak sevření že to bilo poznat i přes ti hadri kterí na sobje nosej.
Podobně sevřenej otvor mněl váš děda nedávno kdiš se koukal co se děje venku na ulici a vyděl jak obje moskvandy
(sesterská dvojice zhruba jedenapůlročních fen moskevského strážního psa) sy volně pobýhají a provokujou za plotem mojý ségru dygynu která bidlý u býlkovích. Páňýček se sebral a y kdiš sem mu navrhovala že pudu s ňým a že je srovnám tak višel ven sám a rovnou za těma ulyčňycema. Fšecko sem to sledovala přes plot. Šel k ňym a bilo vydět že sy jystej moc neňý. Obje zná jen z poza plotu kdiš choďýme kolem ňych na procháski a objema vždicki dává po jednom pyškotu. No přectafte sy že takhle strašně moc plejtvá! Taxem tak koukala co se bude ďýt a bila sem odhodlaná fpřýpadě potřebi y plot přeskočyt abich ho zachráňyla. Ale na konec to nebilo třeba. Kdiš ho holki sblejskly tak upalovali k němu. Můj páňýček a váš děda šáhl do praví kouzelní kapsi pyškoťasů a každí dal do tlami po jednom pyškotu a v jejych doprovodu šel k jejych brance. Ta bila otevřená. Jedna holčanda vbjehla do vňytř ale druhá zústala na chodňýku. Tak páňýček tu hloupou ruskou holku převezl tak že vindal ještě jeden pyškot a otevřenou brankou ho hoďyl do vňytř. Ta koza po něm skočyla a páňýček richle branku zabouchnul. Kdiš sme pak o něco pozdějy šly na prochásku tak mluvyl s jejych páňýčkem a doporučyl mu abi holkám uš klýče od branki nedával. Že bi se mohl stát nějakej prúser. Jo takhle přesně to řekl. Kdiš sem ho pak upozorňyla na to že takovíhle vulgaryzmusi nemá použývat tak my na to otpovjeděl že prej se takhle začalo mluvyt ofycyálně. Nějakí noví pravydla kterí prej zavedl nějakej pan prasydent čy kdo vlastně. Moc tomu nerozumým.

Taxem se ťým psaňým teť ukrutně vičerpala že se budu muset na chvýly natáhnout a dát sy šlofýčka. Posílám vám mylyjóni pusynek na čumáčki prdelki moje zlatí a budu se těšyt že o sobje zase dáte vjedět.
Vaše máma gyzem.

Pées. Posýlám vám taki nějaký svoje fotki abi ste nezapoměly jak vaše nebohá stará máma vipadá.