Zmrtvýchvstání

Přesně v duchu tradic vstává o velikonoční pondělí páníček z mrtvých, jako ve snách plní kapsu piškoty a jde s Gizem, která je radostí z jeho vzkříšení celá bez sebe, na ranní procházku. A přitom to včera začalo tak nevinně…
Začalo to recesí: Velkej Sam má placatku na životadárnou tekutinu o něco větší (o dva panáčky) než Gizemin páník. Resp. měl – Gizemina panička, která nezkazí žádnou legraci, mu koupila placku větší. No, větší… Obrovskou! Kolik se do ní vejde vody, páník netuší, s jistotou však může říct, že více než tři čtvrtě litru becherovky. No a s hrudí obtěžkanou touto plnou „placatkou“ vyrazil páníček s paničkou a čuminou o velikonoční neděli na výšlap na Čepec. Nešli samozřejmě sami, cestou vyzvedli i Samíka s jeho páníčky.

Když opustili silnici, nastal čas občerstvit se. „Tak pojď, poměříme se, kdo je na tom líp,“ kasal se Velkej Sam a netušil, jak ukrutně si naběhl. To poznal vzápětí, když Gizemin páník vyndal z velké kapsy na hrudi kovové monstrum. Jen zalapal po dechu a čelist mu poklesla. Tohle rozhodně nečekal!

S takovou příruční občerstvovací stanicí by byl i výšlap Mount Everestu radostí, natož nějaký Čepec! Psíci vesele skotačí, páníčci při pohledu na ně jihnou a co chvíli najdou nějaký důvod pro otevření kovových nádob, a tak není divu, že při cestě zpět kovové placatky zapěly onu známou smutnou píseň vyprázdněnosti – více než litr životadárné tekutiny zmizel v útrobách dvounožců, zejména v té mužské části.

A pak se stalo to, co se stát nemělo: Velkej Sam, zřejmě pod vlivem pocitu zahanbenosti, u branky jejich domu prohlásil: „Pojďte ještě na chvíli posedět.“ Copak se takovému nátlaku může slabý Gizemin páník ubránit? Samozřejmě, že ne, stejně jako nedokázal čelit panákům tullamorky, které do něho ten bídák Velkej Sam lil…

Se žaludkem jako na vodě a v hlavě plno slibů, jak tu metlu lidstva už nechce ani vidět teď absolvuje snad jen silou vůle ranní procházku, přičemž Velkej Sam si libuje, jak se ten včerejšek krásně vydařil. Později se pak všichni rozloučí a Gizem s páníčkem zamíří domů, kde páník vyndává ze schránky pohlednici s krásným zajíčkem, velikonoční to přáníčko od nejmladší s Gizeminých dcer, Širinky.

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, ŽIVOT S GIZEM a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.