Exhibicionista

Baf! To jste se lekli, co? To jste nečekali, že na vás vybafnu takhle předčasně, že ne? Narozky přece budu mít až za týden. Ale to my, exhibicionisti, zkrátka takhle děláváme, že znenadání odněkud vybafneme.
Asi vám přijde divný, proč sám sebe označuju za exhibouše. Je to zkrátka proto, že jsem se jím dneska stal. Přihodilo se to na Mezinárodní  výstavě psů v Litoměřicích. Šli jsme tak náhodou kolem a páníčci s mojí dvounohou ségrou Míšou na mě, jestli bych si trochu nechtěl načechrat srst a trochu se předvést psím holkám, kterých tam byly spousty. „Co by ne, jdu do toho,“ řekl jsem si, a tak, protože bylo zrovna v nějakým kruhu volno, jsme tam naběhli a já se předvedl, jak hezky se umím pohybovat. Náhodou mě u toho pozoroval nějakej strejda, kterej za náma přišel: „Hele, pséče,“ on na mě, „nevypadáš zle. Ale jestlipak nenosíš zubní protézy?“ No to mě naštvalo! Teprve za tejden mi bude jedenáct měsíců a dědek si myslí, že nemám svoje zuby? Tak jsem se na něho pořádně usmál, že viděl, jakej mám krásnej chrup: „To čumíš, dědulo, viď? A co ty, ukážeš mi taky tlamu, jestli máš ještě všechny zubiska svoje?“
„Aby tě ta drzost třeba nemrzela,“ dědula na to a přiskočil zezadu ke mně a zkušeným hmatem mi hrábl po mojí pánský ozdobě. Naštěstí nezmáčknul, tak jsem ho nechal být.
A byla tam i jedna holka (tedy ono jich tam bylo moře, ale jediná anatolačka), moc hezká. I když sotva můžu říkat holka, už je to dospěla ženská. Nějaká Iselka paní Jarolímové. Ta mě nenechala předvádět se samotnýho  a přidala se ke mně. Tak jsem si to tam párkrát oběhli, až ten dědula ke mně přišel a řekl: „Jsi ještě mlaďoch, kariéru máš před sebou, ještě se osvalíš a budeš mohutnej mužskej. Dám BOB tady té dámě,“ a ukazoval na Iselku.
Když jsme po chvilce odcházeli z kruhu, jen tak nenápadně na mě syknul: „Příště si rozmysli nějaký narážky na můj chrup, pséče…“
„Tak takhle to je!“, trklo mě. „On je ten dědula pekelně mstivej.“
Ale abych mu nekřivdil, s prázdnou jsem neodešel:

CAJC /Candidate at Junior Champion/ – zadává se psům a fenám oceněným pouze ve třídě mladých známkou výborný 1.

BOJ /Best of Junior/ – nejlepší mladý jedinec daného plemene, zadává se z konkurence nejlepšího mladého psa a feny oceněných V1, CAJC.

BOS /Best of Sex/ – nejlepší z opačného pohlaví – oproti jedinci, který byl ohodnocen BOB, je to nový výstavní titul od ledna 2013, který se uděluje v sousedních zemích, přičemž k nám dorazil poprvé na mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích v květnu 2014.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice FOTOGALERIE, NADIR, NOVINKY a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.