Výšlap na Čepec

„Co kdybychom si dali odpoledne společný venčení, tentokrát někam na druhou stranu?“

„Jsem pro. Můžeme si dát výšlap na Čepec,“ odvětil Gizeminu páníčkovi Velkej Sam a jak řekli, tak udělali.

Odpoledne se všichni čtyři sešli u „Samů“ a hurá do kopců. Tedy ne ani tak hurá, jako spíše jenom do těch kopců – v první třetině ukrutného stoupání má Gizemin páník výšlapu plné kecky a v duchu se proklíná, že na takovou cestu neuváženě kývl. Naštěstí má dnes s sebou kovou placatku se zázračným posilňovacím elixírem, o který se dělí s Velkým Samem, a tak, byť na pokraji smrti vysílením, cestu zdolává. Zato Gizem je v pohodě, vesele si pobíhá kopec nekopec a je tak plná elánu, že ji musí Samík s jazykem vyplazeným až k zemi s vyceněným úsměvem odhánět.

Odpolední slunce udělalo z původně zamrzlé cesty břečku – Gizem se jako skutečná dáma snaží loužím a bahnu vyhýbat, zatímco Samík jako malý labradoří uličník s největší radostí vymete každou kaluž, každý nános bláta. Připadá si jako v aquaparku: „Tuhle atrakci jsem ještě nezkusil, tuhle taky ne a ještě musím hupsnout do tamté…“ Za chvíli se ze psa mění v pohybující se blátivou hroudu s otvorem vpředu na piškoty. Zatímco čumina se u každé nerozmrzlé louže zastaví,aby tlapkou rozbila led a mohla se napít, její kamarád se o totéž snaží jen proto, aby se mohl vyráchat…

Na vrcholu kopce naše čtveřice hledá triangulační bod, u něhož má v plánu nalít si dalšího panáčka elixíru – marně. Se zjištěním, že než  najít triangulační bod, mnohem jednodušší by bylo najít strangulační rýhu, se oba páníci rozhodnou loknout si lahodného moku a nabrat zpáteční kurs.

Dolů už to jde samo a byť se již šeří, Gizem to vůbec nevadí a mimo cestu lítá jako splašená. Je až s podivem, že ač má čtyři nohy, ani jedna z nich nezakopne, zatímco páníčci mají jenom dvě a co chvíli oběma klopýtnou.

„To byla krásná procházka,“ říká velkej Sam. „Je radost vidět ty spokojený pejsky, viď? Úplně každý je spokojený, to je nádhera,“ dodává a pln emocí a dojmů navrhuje: „Měli bychom to ještě nějak završit – probrat, zhodnotit a tak… Co kdybychom ještě večer zašli do hospůdky na pivko?“
„Ukecal jsi mě.“

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, ŽIVOT S GIZEM a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.