V máminých šlépějích

„Jsem já to ale hlava děravá,“ plácne se večer do hlavy páník. „Úplně jsem zapomněl, že jsi měla ve schránce dopis,“ vysvětluje a podává čumině psaní.
„No to je mi hezké,“ hudruje Gizem. „Za chvíli je pohádka a ty na mě vyrukuješ se psaním! Kdopak mi to píše? Určitě Širinka, kdo jiný…“ nedočkavě otevírá obálku a čte řádky od nejmladší ze svých dcer.

Milá maminko,
nemám moc času, a tak budu velmi stručná, ale pochlubit se Ti musím. Tak si představ, že podobně jako ses kdysi nechala fotit Ty poprvé od profesionála, abys měla kvalitní fotky do svého portfolia
(ke čtení zde: http://kangal-gizem.cz/nadherna-remiza-0-0), i já jdu ve Tvých šlépějích a nechávám se fotografovat profesionály. Absolvovala jsem úplně stejnou proceduru a fotky se povedly úplně báječně. Škoda, že žádnou navíc nemám, ale moje kamarádka a panička Zdeňka říkala, že ani fotku posílat nemusím, prý stačí, když jen napíšu, že fotografie byly ohodnoceny nejlépe, jak ohodnoceny být mohly, tedy DKK: A/A, DLK: 0/0, OCD negativní.

Samozřejmě, že na svoje první profesionální fotky jsem se chtěla řádně připravit, a tak jsem dva týdny držela dietu, abych nějaké to deko shodila. To víš, faldíky na fotkách by moc hezky nevypadaly. A představ si, co někteří zlí jazykové hned začali šířit: prý páníčci začali sledovat moji linii jen proto, aby narkóza nebyla tak drahá! To jsou ale sprosté pomluvy, viď?!? Ani Ti raději nebudu psát, kdo to tvrdí. Ale až ji zase potkám, tak jí to pořádně vytmavím! Ta má tak co říkat! Přitom sama nedá chudákovi Azmíkovi pořádně nažrat, až z toho chudák pořád hlady slintá…
Tak jsem se Ti pochlubila a musím končit, nebo mi Kubíček sežere večeři a já pak budu muset sežrat jeho. Posílám Ti milión zubinek a nezapomeň pozdravovat babičku, tetu Míšu a dědu, který se, jak ho znám, po přečtení těchto řádků určitě bude dmout pýchou.
Tvoje modelka
Ayşirin Gizem from Kangalhill.

„No to je krása, to mám radost,“ dme se skutečně pýchou Gizemin páník. „Ta se ti povedla. Ta se NÁM povedla,“ opravuje se vzápětí.
„Povedla se mně a za to si zasloužím nějakou mňamku,“ zneužívá situace čumina, a když je zjihlým páníčkem odměněna dobrůtkou, žene se k televizoru. „Tak ale už dost keců, bude pohádka. Dneska dávají jednu speciálně pro mě: Sedmero krkovic…“

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, ŽIVOT S GIZEM a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.