Krkavčí matka

Ukrutný pláč vítá páníčka s Gizem po návratu z ranní procházky – slečny se dožadují snídaně, ale z čuminy je krkavčí matka: „Nic vám nedám, zhuntujete mi figuru,“ říká poté, co co je v ohrádce očistí a bere kramle, aby se dcerunky snad nedejbůh nějakým nedopatřením nestihly přisát k pípě.
„Nesmíme zapomenout na ty drápky,“ připomíná páníček a s paničkou se vrhnou na pěstění holčičích nehtíků. Nejstarší, pořádná dračice, sebou hází, ostříhat jí všechny drápky není žádná legrace, zato klidňoučká Nejmladší si u kosmetických úprav dá v pohodě šlofíka.

Máma se však stále nemá k tomu, aby potomstvo nakrmila, a tak přijdou na řadu máčené granule. Nejstarší si párkrát zobne, ale pak se sloganem „Mléko ničím nenahradíš“ opouští misku a jako správná průzkumnice se vydává na výzvědy po nejbližším okolí. Zato Nejmladší se rozhodně neupejpá, dbá poučení „Doma jez co máš, v cizině co ti dají“ a obsah misky luxuje do posledního drobečku. Hltá, mlaská, až ji musí máma usměrnit: „Nemlaskej!“ a dává jí výchovný pohlavek…

Pokud večer bude máma i nadále na mléko skoupá, dostanou holčičky zítra větší příděl, dne přibrala pouze nejmladší, a to pouhých 50 gramů, váží 4,6 kg, Nejstarší stále 4,45 kg.