Nomen omen

S napětím pak sledoval nastávající páníček stránky chovné stanice, den co den čekal na to, kdy už… A dočkal se. 27. května 2012 fena Bernadette porodila otci Lionovi devět krásných potomků –  šest holčiček a tři kluky.

„Je jaro, jestli chceme štěňátko, měli bychom se po nějakém poohlížet, nemyslíš?“

„Neboj, postarám se. Vypadá to tak, že by štěňátko mohlo být akorát na Vánoce, byl by to krásný dárek, „ a nechal ženu nastávající páníček při tom, že pejsek bude zkrátka na Vánoce. Přece si to krásné překvapení nenechá ujít, ne?

Když byl štěňátkům necelý jeden měsíc, konkrétně 22. června, vydal se je navštívit a vybrat si tu pravou psí slečnu. Rodina Václavíků byla moc příjemná, milá a ochotná.  Skoropáníček si vybral tři podle něho nejhezčí holčičky a nechal si je dát stranou. Jedna z nich se osmělila jako první a vydala se směrem k němu. Opatrně si ji na ruce zvedl před obličej – a ona mu olízla jeho lidský čumák. A bylo hotovo! Jako z nejlacinějšího filmu…

„To je ona, ta si mě vybrala, tu chci,“ řekl.

„Té říkáme Zora,“ vysvětlila paní Václavíková, „protože má na bříšku jakoby bílé písmeno zet.“

„Tak teď už je to Gizem. Tajemství, které spolu máme já a ona.“

Skoropáníček se ještě pokochá pohledem na Gizemina otce, nádherného statného kangala Liona a odjíždí domů, čeká ho ještě měsíční čekání na psí překvapení.

IMG_8070

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, ŽIVOT S GIZEM a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.