Zakázané slovo

V leckteré domácnosti jsou zakázaná některá slova: vulgární či taková, na něž jsou někteří členové domácnosti citliví. V domácnosti Gizeminých páníčků mají taky takové slovo: maso!

Funguje jako zaklínadlo, jako šém vložený do důlku golemovy hlavy, jako rudý hadr rozprostřený před býkem, jako ostravská klobása naservírovaná vegetariánovi…

„Dáme maso?“ To, když se vysloví, okamžitě jako by se pro Gizem nejprve na okamžik zastavil život – nevěřícně se podívá na toho, kdo ona slova vypustil a je-li ujištěna, že byla myšlena vážně, začnou se dít věci: psí slečna radostně připlácne uši k hlavě tak, jak to umí jedině ona (a že s ušima skutečně umí hotová kouzla, dosvědčují i fotky v galeriích) a úprkem peláší do kotce.

Proto, nechtějí-li páníčci Gizem stresovat, slovo maso si zakázali. Namísto maso říkají slovo zakázané v jiné dimenzi: voldemort.

Maso!

Maso!

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, ŽIVOT S GIZEM a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.