Životní rozhodnutí

Tak je to tady! Hárání, o němž páníčci předpokládali, že by mohlo přijít zjara, přišlo už v pátek 17. ledna (druhé hárání následovalo od začátku hárání po 133 dnech, toto po 139 dnech od začátku hárání minulého).Na páteční pravidelné ranní procházce přitom vše probíhalo jako vždy – drobotina, jak dvojici psích kamarádů nazývá Velkej Sam, si hrála a žebrala pamlsky jako obvykle, a to až do okamžiku loučení na „Růžovém paloučku“.
„Hele, že by čumina začínala hárat? Podívej, jak ji najednou Samík očichává…“
„No jo, vypadá to tak.“

S tím se čtveřice rozloučila. Celý den pak Gizemin páník pozoroval více než kdy jindy psí slečnu, zda neuroní rudou kapku. Nic. Pečlivě se omývala víc než jindy, ale ani kapka. Dá se testu Samíkem věřit?

V sobotu ráno jdou Gizem s páníčkem bez „Samíků“, při odpolední procházce, kdy kromě pejsky bere páníček vyvenčit i paničku, potkávají Elišku s Lojzíkem, labradoří dvojici, která si ze svého pána příliš nedělá a bere mu roha, jakmile je jen chvíli navolno. Giizem je pro jistotu na vodítku – ne kvůli Lojzíkovi, s ním by si ráda hrála, ale kdo ví, jak by to dopadlo s Eliškou, s níž se vídají zpravidla jenom skrz plotové plaňky, přičemž po sobě metají nepublikovatelné výrazy.

Lojzík si chce hrát. Moc. Poskakuje kolem čuminy, pak se přiblíží zezadu, natáhne Gizeminu vůni do čumáku: „Jéééé, ty krásně voníš…“. Že by opravdu? V tom se objevuje uondaný pán labradořích výtečníků, přivolává si své dva neposluchy k sobě: „Já nevím, jak je mám naučit, aby mi neutíkali a neběhali k cizím lidem.“

„Teď už je to budeš učit asi sotva, tomu se říká zanedbaná výchova,“ myslí si Gizemin páník a všichni se ubírají svým směrem.

Večer se pak výsledky testu oběma labradořími mládenci potvrzují, panička objevuje na podlaze zarudlou kapičku: Gizem hárá. Při nedělní ranní procházce pak už Gizeminu kouzlu zcela propadlý Samík, který kolem svého idolu poskakuje, očichává a projevuje zvýšenou náklonnost, nenechává nikoho na pochybách, že Gizeminy páníčky čeká zásadní rozhodnutí: Štěňata ano či ne?

Během dopoledne pak páníček žhaví dráty, resp. bezdráty – jednak paní Alex Ohlídalové, velmi ochotné šéfce Moloss klubu, aby zjistil, zda jsou už nějaké feny tohoto plemene nakryty a event. kolik jich je, jednak svému „chovatelskému guru“ panu Štěpánu Václavíkovi, aby mu po konzultaci pomohl s rozhodnutím. Vzhledem k tomu, že v současnosti jsou nakryty feny dvě, přičemž není jasné, zda úspěšně a vzhledem k tomu, že pan Václavík přislíbil pomoc při hledání nových rodin pro event. Gizeminy potomky, páník se rozhoduje: Budou námluvy.

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, ŽIVOT S GIZEM a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.