Přání pro Dědu Mráze

Buď pozdraveno, čtenářstvo. Taky je u vás tak hnusně? Tady je skoro celej listopad zamlžená hnusota, že taťka je na infarkt, páč mu FVE (rozuměj fotovoltaická elektrárna) vyrábí žalostně málo a já zase hlídám zahradu zevnitř a vyběhnu jen v případě, že na moje území zavítá nějakej narušitel, jako např. veverka nebo jako tuhle zase prasopták (kdo ještě pořád neví, co je prasopták, tak je to pták velkej jako prase, v tomhle případě volavka), kterej byl tentokrát tak drzej, že vlezl i do jezírka, na kraj, kde je mělčina, a vyhlížel, co by sezobnul, hajzlík jeden. Ale nestačil dostat do zobáku jedinou rybku, tak rychle jsem ho vyhnal. Fotřík mě pochválil a já byl rád, že jsem si tím trošku vyžehlil jeden malér. Asi nevíte jakej, že jo? No, dostal jsem nějakou velkou mňamku, takovou, kterou zkrátka nesežerete hned, ale schováte si jí na horší časy. No a tak jsem si jí chtěl schovat na horší časy a říkal jsem si, že by bylo dobrý udělat si pro tu dobrůtku novou schovku, páč mám podezření, že ty starý jsou už profláklý. No a tak jsem si holt vyhrábnul jednu borůvku – ta rašelina jde tak dobře vyhrabat a navíc tak krásně voní… Jenomže fotřík, jak to zjistil, mě tak seřval, že mě chuť na ukrývání pamlsků rázem přešla. Aby se nepodělal, děděk jeden plesnivej – beztak má borůvek ještě spoustu…

S hloubením kráterů jsem si dal tedy na nějakej čas pokoj, ale zlobit ty svý dvounožce přece jen nějak musím, a tak zůstávám alespoň u mýho oblíbenýho „pytlování“, kdy vlezu do ségřina sedacího pytle a čekám, až si mě někdo přijde vyhnat. To vyhnání pak zpravidla probíhá tak, že sundanej z pytle se převalím na hřbet a dvounožce si tlapou přichytím: „A teď mě koukej mazlit!“ A panička nebo páník, podle toho, kdo mě sundal, mě pak musí mazlit, dokud neusnu. To mám tuze rád…

A co máte rádi vy? Ale to vlastně ani nemusím vědět, důležitý je, abyste to, co máte rádi, měli ve vrchovatý míře. A pokud nemáte, tak ať to najdete pod stromečkem.

A když jsme u toho stromečku, a splněných přání, tak taky jedno mám a neposílám ho tentokrát Ježíškovi: Dědo Mrázi, prosím, buď od té dobroty a toho psychopatickýho kremelskýho velezmrda, kterej chce celou Ukrajinu vybombardovat, nechat vyhladovět a vymrznout, někde na pořádný jolce pověs. A vlastně ani nemusí bejt moc vysoká, na toho prcka bude bohatě stačit dvoumetrová.

A vám přeju hezký Vánoce, mějte se fajn.

Příspěvek byl publikován v rubrice FOTOGALERIE, NADIR, NOVINKY a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.