Nikde žádný rasista

„Fuj, čuně! Podívej, jak vypadáš,“ naoko se durdí Gizemin páníček na psinu, která k němu přiběhla v hornické masce, tedy s tlapami a čumákem zabahněnými jako krtek. Před chvílí se rozloučili se „Samíky“, přičemž čumina se závěrečného aktu nezúčastnila, našla si lepší zábavu: na louce se jala hloubit metro nebo se snažila narazit na ropu, kdo ví. Každopádně jako zběsilá hrabala v zemi kráter, přičemž pro ni okolní svět přestal existovat. Z transu ji probralo až páníčkovo přivolání, které, ač nerada, uposlechla…

Dnešní procházka se ničím nelišila od jiných ranních procházek, snad jen skupinou dělníků pracujících na jednom z domů, které psí slečna s pánem pravidelně míjejí:

„To jsem netušil, že se chodí na vodítku venčit i koně,“ poznamenal s pusou od ucha k uchu jeden z nich směrem ke Gizeminu páníčkovi.

„Jaká je to rasa?“ zeptal se.

„Labrador,“ odvětil rovněž s pusou od ucha k uchu Velkej Sam.

„Já vím,“ opáčila první pusa od ucha k uchu. „Myslím toho druhýho psa.“

Od Gizemina páníka se to dozvídá a s pokrčenými rameny pouze suše konstatuje: „Aha, to neznám…“

Kousek dál pak, když už jsou z doslechu (aby někoho útlocitná čumina neurazila, je přece dáma), začne Gizem mudrovat: „Tak nevím, jestli se mám urazit, že nás neustále oslovují naprostí nevzdělanci, kteří se ptají jaké jsem rasy, anebo mám být ráda, že kolem nás není žádný rasista…“

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, ŽIVOT S GIZEM a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.