Detox

„Jen blbněte!“ Gizem varuje čuminky, které se kolem ní motají a jejich úmysl je zcela zjevný: rády by skočily po mámině voňavé kosti s kousíčky masa, kterou dostala včera na ukrácení dlouhých chvil, když je po žrádle vyhozena z domu ven, odříznuta od dětí.
Prcci si berou mámina slova k srdci: „Rozuměly jsme!“ A blbnou… Ještě jeden bláhový pokus přiblížit se k voňavému lákadlu a máma se po těch malých provokatérech ožene tak, že k ní přistupují už jen velmi obezřetně a velmi pozvolna.
Když mámu přestane bavit kost si pořád hlídat, nechá i holky, ať si mlsnou. Ale jen trochu! Na delší mlsání ale stejně není čas, treperendy padají únavou a stočeny do klubíčka usínají…

Budí je až mámin štěkot: „Tady se nedá spát, koho to sem čerti nesou?“
Gizem skáče na plot, ale co to? Namísto ustrašených pohledů, na něž je zvyklá, ji vítají rozesmáté tváře dvounožců, kteří na ni volají jejím jménem. Čumina přemýšlí, jestli je zná. Jsou jí nějací povědomí, jen neví, kam je zařadit. „Určitě je znám a určitě jsou v pohodě,“ utvrzuje se Gizem, když  od dámské části návštěvy dostává voňavé pamlsky. Ne ani tak na čuminu, jako spíše na její ratolesti, se přijeli podívat Václavíkovi z chovné stanice „von Tahlspere“, tedy z místa Gizemina rodiště. Paní Václavíková dokonce pojala návštěvu natolik slavnostně, že se speciálně pro tuto příležitost přizdobila novým náhrdelníkem.

„To se přijeli podívat na mě,“ vytahuje se Adélka, když Václavíkovi odjeli. „Mám dneska totiž narozeny, heč!“
„Zapomeň! To přijeli kvůli mně! To já mám dneska narozeniny!“
„Nehádejte se, treperendy,“ zklidňuje je páníček. „Máte narozeniny obě, trdliny. Oběma je vám právě dnes šest týdnů. A k těm narozeninám dostanete…“
„Kost!“
„Buřtíka!“
„Chyba lávky, ale daleko od pravdy nejste. Něco do bříška to bude.“ Holčandy zvesela běží do kuchyně k výdejnímu místu, kde však namísto nějakých dobrůtek spatří krabičku s odčervovadlem.
Bradičky jim zklamáním poklesnou a synchronizovaně si povzdechnou: „Ach jooooooooooooooo, zase detox!“

Děvčatům se očividně daří dobře, váží 8,3 a 8,6 kg.