Další cvrnknutí do gatí

„To se nám ale udělalo hezky, viď, páníčku,“ říká Gizem na ranní procházce při pohledu na zasněženou Komáří Vížku a okolní kopce Krušných hor. Páník oletněn do piškoťasů a sandálů vypadá poněkud exoticky, ale vytřeštěných zraků kolemjdoucích si příliš nevšímá, už si zvykl.
„Nakul sem jeden piškot,“ žďuchá mu čumina do kapsy.
„Chvilku počkej, až se nebude Samík dívat.“
A když se její malý zrzavý kamarád chvíli nedívá, dostává Gizem piškot. Možná si řeknete, že z naší dvojice se pomalu stávají skrblíci podobni jednomu jejich nejmenovanému kamarádovi, ale kdepak. Důvody, proč šetřit piškoty, mají úplně jiné, než Velkej Sam – Samík má už delší dobu velké problémy s vytvořením hezkého výsledného produktu stravovacího procesu, a tak je teď na přísné dietě. Ba co víc, velkej Sam ho raději nepouští ani z vodítka, aby ten malý hladovec náhodou neolizoval něco nehezkého…

„Gizuško, přišel ti mail,“ hlásí vpodvečer páník pejsce.
„Mail? Tak to bude od Adélky, prdelky mojí malý,“ raduje se čumina, popadne notebook a šup s ním do pelechu. Ale kdepak, zpráva výjimečně nepřišla od Adélky, ale od jiné „prdelky malé“. Od Širinky, nejmladší z Gizeminých dcer:

Moje milá maminko,
posílám Ti mnoho pozdravů. Doufám, že Tě pozdravovali i babička s dědou, když přijeli z návštěvy od nás.
A teď proč Ti píšu: Právě jsem se vrátila z výletu z Českých Budějovic. Asi Ti dojde, že nešlo jen o výlet, ale že jsem tam měla zase nějakou práci. To víš, o nás, modelky, je velký zájem.
Vyjížděli jsme velmi brzy ráno okolo páté hodiny a vůbec se mi nechtělo vstávat. Ale nejen mně, ale nikomu z naší smečky. Můj kamarád a páník Zdenda, když usedal do popelnice na kolech, měl takový kruhy pod očima a tak se mu zavíraly oči, že jsem celou cestu trnula hrůzou, zda dojedeme v pořádku.
No a jak jsem si tak trnula, udělalo se mi tak nějak šoufl – a zbytky večeře byly v popelnici… Zdenda mě hned očistil, takže tato malá epizodka na mně nebyla poté, co jsme dorazili na místo určení, vůbec znát. Na rozdíl od Azmíka, který měl podobnou nehodu, ale ke kruhu dorazil jako čuně. Jakmile mě spatřil, začal na mě zase pomrkávat a dělat mi návrhy, ale já jeho trikům, které jsem už dávno prokoukla, odolala.
Na molo jsem nastupovala, coby již známá celebrita s titulem Český šampion, ve třídě Šampion. Panu rozhodčímu jsem se velmi líbila, chválil mě, a tak jsem si z českobudějovické Mezinárodní výstavy psů odvezla hodnocení V1, CAC, CACIB, BOS. A představ si, kdo si myslíš, že získal ocenění BOB? Nebudu tě dlouho napínat, protože bys tomu neuvěřila: To si odvezl ten nesktečný obšourník špinavý jako čuně! To je úroveň, viď?!?To je ode mne pro dnešek vše. Slyším, že se chystá nějaká mňamka, a tu, jak jistě dobře chápeš, nemohu zmeškat. Pozdravuj ode mě babičku, tetu Míšu a dědu, který, jak ho znám, až mu budeš tlumočit můj dnešní úspěch, si zase cvrnkne do gatí.Milióny pusinek a zubinek posílá TvojeAyşirin Gizem from Kangalhill

Příspěvek byl publikován v rubrice NOVINKY, ŽIVOT S GIZEM a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.